UUS Võsapurustaja Kronos Predator 1700 M

Kronos Predator 1700 M on uus põllumajandustraktorile kinnitatav massiivne võsapurustaja. Seadme jõuülekanne on lahendatud võimsate kardaanvõllide ja massiivsete noolhammasrataste abil. Võsa purustavaks elemendiks karastatud kett läbimõõduga 13 mm. Keti kasutamine võsa lõikamisel on osutunud ökonoomsemaks meetodiks kivisel ja raskel maastikul – just sellised on eelkõige metsateede peenrad. Keti vahetamine on tehtud seadmel väga lihtsaks. Kronos Predator 1700 M võsapurusti kinnitatakse traktori tagumisele tõsteseadmele. Võsapurusti külgnihkeseade võimaldab laia tööpiirkonda. Külgnihkeseadme konstruktsioon on tugev ja seadme standardvarustusse kuulub vedruga koormatud kokkupõrkesummuti.

Uuel Kronos Predator 1700 M mudelitel on panustatud materjalidele, lõikelaiuse suurendamisele ja masina kaalu optimeerimisele.

Selle tulemusena töötati välja 1,7 m laiuses purustav lõikepea, mis muutus eelmise mudeliga võrreldes umbes 85 kg kergemaks. Kõige rohkem kuluvate pindade materjalina kasutatakse Hardox 400 asemel Hardox 500. Lõikesuue on vormitud kettide pöörlemiskorpuse kohaselt kaarekujulisteks, mis puhul jämeda võsa purustamine on tõhusam ja vähendab masinale mõjuvat koormust. Ketipesa konstruktsioon on muudetud kergemaks ja see valmistatakse Hardoxist.

Predator 1700 M chain mulcher
Predator 1700 M chain mulcher