4.juulil suur põllupäev Järvamaal

Scandagra 2019. aasta suur põllupäev toimub sel aastal 4. juulil Järvamaal. Täpsemalt Väljaotsa külas, Türi vallas,  Estonia OÜ tootmispõldudel (asukoht kaardil. Päev saab olema sisukas, põnev ning hariv.

Oleme põldudele rajanud kokku 13 katset ja külvanud mitmeid teravilja- ning rapsisorte. Näha saab 25 talirapsisorti, millele on taimekaitselahendused teinud meie koostööpartnerid Bayer, BASF, Syngenta, Adama, Corteva ja ProFarm. Väetamine on toimunud Yara, Lebosol‘i ja EuroChem‘i toodetega. Samuti oleme külvanud 6 erinevat talinisusorti erinevate taimekaitselahendustega. Võrdlusesse oleme võtnud ka suviodra. Et aga teraviljad ja raps end üksikutena ei tunneks, külvasime ka kahte erinevat sorti maisi, millede umbrohutõrjeks on kasutatud Nordisk Alkaliherbitsiidide.

Selleks, et viljeleda taimekasvatust, on meil vaja ka korralikke masinaid. Taure toob selle tarbeks kohale võimsad Valtra traktorid (A, N, T ja S-seeria traktorid), mis aitavad liigutada Väderstad’i pakutavaid haakeriistu ja Intrac tutvustab taimekaitsepritse ning  tõstuklaadureid. Et mulla olukorda eriti täpselt hinnata, toob ja paigaldab Paul-Techmeile mullaandurid.

Muidugi ei puudu selle aasta põllupäevalt korralik kõhutäis, huvitavad pakkumised ja natuke meelelahutust.

Päev algab hommikukohvi ja registreerimisega  kell 09:00 ja lõpeb orienteeruvalt kell 15:00

Palume registreerida juuresoleval lingil, valida tuleb ka kutsuja:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScC1rsz7B1H9QLUwLPDuwWU0rqUuLPvZ53LexLurKt7_ycxVw/viewform