Agritechnica Valtra uudised

N154e Versu – Valtra kandidaat Aasta Traktori tiitlile

Traktor, mis on enamat kui lihtsalt traktor

 

Valtra N154e Versu on enamat kui lihtsalt traktor. N154e Versu annab võimaluse kohandada traktor täpselt kasutaja vajaduste järgi juba tootmisliinil ja Unlimited Studios, kus piiriks on ainult füüsikaseadused ja liikluseeskirjad. Mudeliga N154e käivad kaasas ka teenused, nagu Valtra Connect kaugjälgimine, terviklikud hoolduspaketid, pikendatud garantii, taastatud komponendid, keskkonnasõbralik Neste My diislikütus ja ühenduvus muude farmis olevate tehnoloogiatega. Valtra N154e Versu ei ole pelgalt masin, vaid tervet traktori olelustsüklit hõlmav lahendus, mis koosneb paljudest teenustest.

Valtra N154e Versu ühendab uusima tehnoloogia töökindla konstruktsiooniga. Töökindel ja vastupidav neljasilindriline 4,9-liitrine AGCO Power mootor annab välja 155 hobujõudu ning ajutiselt 165 hobujõudu. Heitmeid vähendatakse Stage 5 normile vastava katalüsaatori (SCR) ja kübemefiltriga (DPF). Elektrooniline heitgaasiklapp tagab suure väändemomendi madalatel pööretel, samas kui reguleeritav hüdroventiil vähendab hoolduskulusid. Traditsioone jätkab klassikalise konstruktsiooniga AGCO Power mootor, kus silindrihülsid puutuvad vahetult kokku jahutusvedelikuga.

EcoPower-funktsioon, mis võeti kasutusele juba 1999. aastal, vähendab müra, pikendab mootori tööiga ja vähendab kütusekulu kuni 10%. Kui juht valib Eco-režiimi, on mootori pöörlemiskiiruse ülempiiriks 2100 p/min asemel 1900 p/min, suurim võimsus on saadaval 1900 p/min asemel 1750 p/min juures ja suurim pöördemoment saavutatakse 1500 p/min asemel 1250 p/min juures. See muudab töötamise meeldivaks, tõhusaks ja tulemuslikuks ning iga-aastane kütusearve on tuhandete eurode võrra väiksem.

 

Powershifti revolutsioon

Valtra Versu jõuülekanne on olnud Powershift-käigukastide vallas revolutsiooniline. Käigukast, millel on 30 edasi- ja 30 tagurpidikäiku, võimaldab kasutada traktorit samamoodi kui täielikult astmevaba käigukast, ainult et tõhusus ja võimsus sarnanevad tavapärasele Powershift-jõuülekandele.

Valtra N154e Versut saab juhtida kas ainult sõiduhoova või ainult sõidupedaali abil, sarnaselt astmevabale käigukastile. Kiirushoidik vahetab koormuse all käike ja hoiab soovitud sõidukiirust või mootori pöörlemiskiirust isegi künklikul maastikul. Mägipidur hoiab kallakul ära traktori tagurpidi veeremise, ilma et oleks vaja kasutada sidurit, nii et juhil on paigaltvõtuks vajutada ainult gaasipedaali. Hüdraulikaabiline suurendab pöörlemiskiirust automaatselt, kui hüdrosüsteemi vajab rohkem võimsust, samas kui kaapeväldik (ASR) optimeerib läbilibisemist raske koorma tõmbamisel.

Valtra N154e Versu on neljasilindriline traktor, mida saab kasutada nii hea manööverdusvõimega esilaadurina kui ka võimsa veokina põllul. Tagumise rippsüsteemi tõstejõud on 7900 kg ja esimese oma 4700 kg. Hüdrosüsteemi tootlikkus on kuni 200 l/min, kusjuures taga on viis hüdroventiili ja ees neli. Traktori hüdrosüsteemis ja jõuülekandes kasutatakse eraldi õlisid, et haakeriistades olev vedelik ei saastaks jõuülekandeõli.

 

Juhi mugavustsoon

Kuigi Valtra N154e Versut on võimalik juhtida ka nii, et juht ennast mugavalt ei tunne, siis tegelikult ei pea juht kunagi oma „mugavustsoonist“ väljuma. Müratase kabiinis on alla 70 detsibelli ning tänu enam kui kuue ruutmeetri suurusele klaaspinnale on nähtavus suurepärane. Nähtavust aitavad tagada esiklaasipuhasti, mille tööulatus on 270 kraadi, küljeklaasipuhasti, elektrilise soojendusega aknad ees ja taga ning elektriliselt reguleeritavad peeglid ja töötuled.

Valtra N154e Versu juht võib enda traktoriga sõites tunda nagu hõljuval padjal, sest enam-vähem nii see ongi. Esisilla, kabiini ja istme vedrustus toimivad kõik suruõhuga, tagades äärmiselt sujuva sõidu isegi külmades oludes ja ebatasasel maastikul.

SmartTouch käetugi on muutunud juba legendaarseks ja sellest on saanud mõõdupuu teistele traktoritootjatele. Näidiku kasutajaliides on niivõrd lihtne, et kõik funktsioonid on kõige rohkem kahe klõpsu või libistuse kaugusel.

SmartTouchi saab kasutada ka kõikide Valtra N154e Versul leiduvate nutikate põllumajandustehnoloogiate juhtimiseks. Näiteks, SmartTouchi saab kasutada näidikuna uue Valtra Guide automaatroolimissüsteemi jaoks, samuti Task Doc dokumendihaldussüsteemi, varieeruva annustamise ja sektsioonide juhtimiseks.

Valtra traktoritega kaasnevad teenused

Lisaks uusimale tehnoloogiale ja vastupidavale mootorile, mugavale kabiinile ja mitmekülgsele jõuülekandele tuleb Valtra N154e Versuga kaasa ka terve hulk teenuseid. Valtra teab, et traktorit ei osteta selleks, et seda omada, vaid selleks, et teha tööd. Seepärast käivad traktoriga kaasas tugiteenused.

Tänu Valtra tellimuspõhisele tootmisprotsessile ja Unlimited Studio komplekteerimislahendusele tarnitakse N154e Versu tehasest asjaomase kliendi töödele kohandatuna. Kogu lisavarutus on omavahel kokkusobiv ning hõlmatud sama garantii- ja varuosavõrgustikuga, millega traktor ise.

Valtra Connect kaugjälgimissüsteem aitab traktorit pidevalt töökorras hoida. See võimaldab põllumeestel ja ettevõtetel jälgida, kus nende oma traktor parasjagu tegutseb ja mida sellega tehakse, kusjuures kogu see info salvestatakse. Lisaks lihtsustab Valtra Connect hooldustehnikutel rikete kõrvaldamist ja hooldusvajaduse prognoosimist.

Terviklikud teenusepaketid muudavad traktori omamise muretuks ja lihtsaks. Valtra Connect võimaldab Valtra hooldustehnikutel jälgida traktori seisukorda, Valtra Care pikendab traktori garantiiaega ning Valtra Go pakub kõiki hooldustöid kokkulepitud hinnaga. Need teenusepaketid sobivad suurepäraselt suurettevõtetele ja omavalitsustele, kes soovivad, et nende traktoritega seotud eelarvelised kulutused oleksid juba mitu aastat täpselt ette teada.

Valtra pakutav koondpakett hõlmab ka keskkonnahoidu. Tehases tangitakse Valtra traktorid taastuvressurssidest toodetud diislikütusega Neste My. Suolahti tehases taastuva diislikütuse kasutamisega saavutatav heitkoguste vähendus võrdub enam kui 600 auto eemaldamisega meie teedelt igal aastal. EcoPower-funktsioon aitab juhtidel vähendada kütusekulu kuni 10% tänu suuremale väändemomendile madalamatel pööretel. Ja kui traktori tööiga hakkab lõppema, saab traktorile anda uue elu taastatud käigukasti- ja mootoridetailide abil, säästes seeläbi nii aega kui ka keskkonda.

 

Valtra

Valtra Inc. konstrueerib, toodab, turustab ja hooldab Valtra traktoreid, mis on kohandatud klientide vajaduste järgi. Valtra traktorid, mis on tuntud oma mitmekülgsuse ja töökindluse poolest, on suure jõudlusega ning loodud kasutamiseks ka rasketes oludes ja keerulisel maastikul. Valtra on AGCO Corporationi ülemaailmne kaubamärk, olles juhtivaks traktoritootjaks Põhjamaades ja üks populaarsemaid marke Ladina-Ameerikas. www.valtra.com

AGCO

AGCO (NYSE:AGCO) on maailma üks juhtivatest ettevõtetest põllumajanduslahenduste väljatöötamise, tootmise ja turustamise vallas, pakkudes oma tervikliku toodete ja teenuste valiku kaudu  kõrgtehnoloogilisi lahendusi põllumeestele üle maailma. AGCO toodangut müüakse peamiselt viie kaubamärgi all: Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® ja Valtra®, mida toetavad Fuse® nutikad põllumajanduslahendused. 1990. aastal asutatud AGCO peakorter asub Ameerika Ühendriikides, Georgia osariigis, Duluthis ning ettevõtte müügitulu oli 2018. aastal 9,4 miljardit USD. Lisateabe saamiseks külasta veebilehte http://www.AGCOcorp.com. Ettevõtet käsitlevad uudised, teave ja sündmused on saadaval Twitteris: @AGCOCorp. Twitteri keskkonnas finantsuudiste jälgimiseks vaata #AGCOIR.