Nutikas põllumajandus

Valtra traktorid on valmis nii täppispõllumajanduseks kui ka tulevikuks

Nutikas põllumajandus – traktor täidab ülesandeid lihtsalt ja kulutab vähem tootmissisendeid

 

Valtra on jõudnud täppispõllumajandusest kaugemale, täpsemalt nutika põllumajanduseni. Nutikas põllumajandus kätkeb enamat kui vaid traktori funktsioonide kohandamist kas asukohateabe põhjal või mõne muu üksiktehnoloogia abil. See on lahutamatu osa majandi või ettevõtte ökosüsteemist – põllukultuuride planeerimisest finantsjuhtimiseni ning sisseostust hoolduseni. Nutikas põllumajandus on lihtne, kasumlik ja keskkonnasõbralik.

Traktorite mootorid, jõuülekandesüsteemid ja kabiinid on viimastel aastatel teinud suuri edusamme, digisüsteemid aga tohutu arenguhüppe. See kajastub Valtra kõrgtehnoloogilistes funktsioonides: SmartTouch käetugi, Valtra Guide automaatroolimine, sektsioonide juhtimine, varieeruv annustamine, Task Doc, U-Pilot põlluautomaatika, ISOBUSil põhinev haakeriistade juhtimissüsteem, Valtra Connect kaugjälgimine jne.

Edusammud traktorite tehnoloogia vallas on kõige paremini mõistetavad praktiliste näidete kaudu. Näiteks, põllutöödeks valmistumisel kasutab juht SmartTouchi, et leida üles vastava haakeriista jaoks eelmisel hooajal salvestatud seadistused. Valtra Guide automaatroolimissüsteem peab meeles ka optimaalseid teekondi ja võimalikke takistusi põldudel. Põlluserva jõudmisel tõstab U-Pilot põlluautomaatika vaid ühe nupuvajutusega üles haakeriista ning lülitab välja nelikveo ja diferentsiaalilukud. Valtra Connect kaugjälgimissüsteem salvestab pidevalt kütusekulu, töötunnid ja muud andmed otse pilve. Task Doc kannab samuti andmed juhtmevabalt üle põllumehe või ettevõtte kontoriarvutisse, et neid saaks kasutada näiteks külviplaanide või arvete koostamiseks.

Nutikad põllumajanduslahendused aitavad säästa kütust, aega, väetisi, seemneid ja muid tootmissisendeid. Samal ajal muudavad nad töö kergemaks ja lihtsamaks. Aastate jooksul koguneb üha rohkem andmeid, tänu millele on võimalik teha paremaid otsuseid. Traktorid on ühendatud majandi muude IT-süsteemide ja töövahenditega, samuti kohaliku Valtra hooldustöökojaga. Suured majandid ja alltöövõtjad saavad jälgida kõikide oma masinate asukohti ja tööde kulgu. Seda teavet saab kasutada ka arvete koostamiseks, tasuvusarvutusteks, jälgitavuse tagamiseks ning aruandluseks. Valtra süsteem ei piirdu ainult traktoritega, seda saab ühendada ka majandi juhtimissüsteemidega, nagu AGCO Next Farm Management.

 

Valtra Guide – täielikult uuenenud automaatroolimissüsteem

Valtra Guide automaatroolimissüsteem läbis sel sügisel põhjaliku uuenduskuuri. Kui varem pidi juht ümber lülituma kaardikuvade ja seadistuskuvade vahel, siis nüüd ilmuvad seadistused ekraanikuvale. Seadistusi saab kuvada ekraani külgedel olevaid ikoone kasutades või ekraani ühe korra toksates. Nii on võimalik muuta või kontrollida kõiki seadistusi, ilma et oleks vaja kaardikuvalt lahkuda. Samuti on lihtsamaks muudetud põldude valimine ja teekondade loomine. Teekonnad, takistused ja sissekanded hoitakse mälus alles tulevaste tööülesannete jaoks.

Uus Valtra Guide installitakse volitatud hooldustöökoja külastamisel automaatselt kõikidele SmartTouch näidiku ja automaatroolimisega traktoritele.

Uuendus võimaldab tulevikus kasutele võtta ka paljusid muid uusi funktsioone. Näiteks, ISOBUS lisaseadmedraiver võimaldab programmeerida ISOBUSiga ühilduvate haakeriistade funktsioonid teatavate nuppude või lülititega juhitavaks, nii et Valtra Guide ekraanikuvalt ei ole haakeriistade juhtimiseks vaja väljuda.