Valtra ja Elisa tutvustavad kaugjuhtimisega traktorit

Valtra ja Elisa tutvustavad kaugjuhtimisega traktorit – suur samm automaatjuhtimise poole

Valtra ja Elisa on ühendanud jõud 5G lahenduse uuendamiseks, mis võimaldab traktori kaugjuhtimist 5G võrgu ja 360-kraadise vaateväljaga kaamera abil. Lahendus on esimene omataoline maailmas.

Märtsis esitlesid Valtra ja Elisa kaugjuhtimisega traktorit, kasutades uue põlvkonna 5G võrgutehnoloogiat. Koostööd esitleti Elisa 5G Showroomi avaüritusel Helsingis Soomes. Prototüübilahendus võimaldab sadu kilomeetreid eemal asuvat traktorit reaalajas ohutult kontrollida ja juhtida. „Raadio teel juhitavaid traktoreid on kasutatud aastaid, kuid see on alati tähendanud, et masin pidi olema juhi vaateväljas. 5G muudab antud kontseptsiooni revolutsiooniliseks, kuna nüüd saab traktorit juhtida ükskõik millisest maailma punktist,“ sõnab Mikko Lehikoinen, Valtra müügi- ja turunduse asepresident.

„Elisa on 5G tehnoloogia teerajaja nii Soomes kui ka rahvusvahelisel maastikul. Kaugjuhtimisega traktor, mis töötati välja koos Valtraga ja mida tutvustati Elisa 5G Showroomis, on tekitanud palju huvi. 5G teenused ja lahendused pakuvad ettevõtetele ja inimestele tõhusust ja uusi innovaatilisi töötamisviise. Kaugjuhtimisega traktor on selle väga ehe näide, kuna juht ei pea enam füüsiliselt kabiinis istuma. Tahame digitaliseerimise kaudu ehitada jätkusuutlikku tulevikku ning 5G-teenuste arendamine on üks osa selle reaalsuseks muutmisest,“ lausub Elisa äriarenduse asepresident Kimmo Pentikäinen.

Kaugjuhtimine saavutati integreeritud 5G ühenduse ja katusele paigaldatud 360-kraadise vaateväljaga kaamera abil. 5G võrk võimaldab kaugjuhi virtuaalreaalsuse prillidel vastu võtta 4K vaadet ümbritseva keskkonna kohta reaalajas. Juht saab traktori ümbrust uurida lihtsalt pead pöörates. Kaugjuhtimispult saadab oma juhtsignaali läbi Elisa kõrgturvalise 5G ärivõrgu. „Traktoriga sõites ja selle rattaid keerates peate sõitmistunde andmiseks kohe tagasisidet saama. 5G-võrguga teeb väike latentsus selle võimalikuks,” sõnab Lehikoinen.

Kaugjuhtimine on oluline samm täielikult automaatse juhtimise suunas, mis võib järgmise kümne aasta jooksul saada paljude lõppkasutajate jaoks reaalsuseks. Kaugjuhtimist saab kasutada näiteks juhita traktorite juhtimiseks keerukates kohtades või ülesanneteks, mis oleksid mehitatud tööde puhul ohtlikud. See muudab traktori veelgi mitmekülgsemaks lahenduseks ja tööriistaks. Valtra on kaugjuhtimisega traktoreid eelnevalt kasutanud lennujaamakäitajaga Finavia.

„Jätkame tööd kaugjuhtimise lahenduste uurimiseks ja arendamiseks. Järgmisena kavatseme välja mõelda, kuidas reguleerida pildikvaliteeti vastavalt igale ülesandele ja kuidas kaugjuhtimist saaks operaatorile kasulike anduriandmete abil veelgi tõhustada,” sõnab Lehikoinen.

Valtra traktoritehnoloogiad juba toetavad kaugjuhtimist, mis hõlbustab kaugjuhtimisfunktsioonide ellurakendamist. Näiteks 3G-signaali kasutav Valtra Connect telemeetrialahendus on kasutusel enam kui 3000 Valtra traktoris üle kogu maailma.

Valtra tutvustus

Valtra Inc. töötab välja, toodab, turustab ja hooldab Valtra traktoreid, mis on individualiseeritud klientide töömeetodeid silmas pidades. Valtra traktorid, mis on tuntud oma mitmekülgsuse ja usaldusväärsuse poolest, on loodud pakkuma nõudlikes töötingimustes ja ekstreemsetel maastikel kõrget jõudlust. Valtra on AGCO korporatsiooni ülemaailmne kaubamärk, olles juhtiv traktoritootja Põhjamaades ning üks populaarsemaid kaubamärke Ladina-Ameerikas. www.valtra.com

 

AGCO tutvustus

AGCO (NYSE: AGCO) on ülemaailmne liider põllumajanduslahenduste kavandamisel, tootmisel ja levitamisel ning pakub kõrgtehnoloogilisi lahendusi põllumajandustootjatele oma täieliku tootesarja ja nendega seotud teenustega. AGCO tooteid müüakse läbi viie peamise kaubamärgi, Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® ja Valtra®, mida toetavad Fuse® nutikad põllumajanduslahendused. 1990. aastal asutatud ning USA-s, Georgia osariigis Duluthis asuva peakorteriga firma netokäive oli 2019. aastal 9 miljardit dollarit. Rohkem teavet saate veebilehelt http://www.AGCOcorp.com. Ettevõttega seotud uudiste, informatsiooni ja üritustega kursis olemiseks jälgige meid Twitteris: @AGCOCorp. Twitteris finantsuudiste lugemiseks jälgige teemaviidet #AGCOIR.