Valtra toob turule 6. põlvkonna S-seeria

Valtra toob turule 6. põlvkonna S-seeria, valmistatud Soomes

Suurim ja parim masin Soomest

Hiljuti tutvustas Soome traktoritootja Valtra oma lipulaeva, suure võimsusega S-seeria traktorite uusimat põlvkonda. Pärast märkimisväärseid investeeringuid ettevõtte kodutehasesse Soomes hakatakse 6. põlvkonna S-seeria traktoreid tootma Suolahtis. See teretulnud kojutulek tähendab S-seeria jaoks uut ajastut. Lisaks mitmetele täiustustele disainis ja funktsioonides on kogu S-seeria tootevalik nüüd saadaval kuulsate Valtra Unlimited kohandamisvõimalustega.

Saage tuttavaks: „Boss“

Valtra on andnud uhkusega oma uusimale suure võimsusega masinale hüüdnimeks „Boss“. Võimsusega 280-420 hj on S-seeria Valtra suurim ja võimsaim traktor, mis tagab kõrge väändemomendi madalatel pööretel. 8,4-liitrine AGCO mootor ja CVT käigukast tagavad S-seeria eelkäijaga võrreldes 5% väiksema pöörete arvu ning kuni 10% väiksema kütusekulu.

Nagu farmerid ja suured põllumajandustöövõtjad on juba harjunud Valtralt ootama, pannakse uusimas S-seerias suurt rõhku mugavusele, nähtavusele ja nutikale tehnoloogiale. Lisaks on olemas mitmeid uusi funktsioone ja täiustusi, mis 6. põlvkonna S-seeriat teistest eristavad. Uus disain, täiustatud juurdepääs, uus ruumikas kabiin, suurem tulede arv (mis on kõik LED-tuled) ja parem mitmekülgsus kõikide tööde tegemiseks on üksnes mõned 6. põlvkonna S-seeria omadused. Tehases paigaldatud TwinTrac suunamuutmissüsteem ja SmartTouch kasutajaliides on alati olnud S-seeria juhtide hulgas populaarsed. Uuel S-seerial on mitmeid täiendusi, sealhulgas erinevad esitelje ja kabiini vedrustuse valikud, ning nüüd saab S-seeria traktoritele lisada ka Valtra Skyview kabiini ja Valtra Unlimited kohandused.

S-seeria põhjamaine disain

Uue S-seeria disain on saanud inspiratsiooni Valtra populaarse 5. põlvkonna disainist, kuid selles on mõned märkimisväärsed muudatused. Valtra tööstusdisaini ja kasutajakogemuse osakonna juht Kimmo Wihinen selgitab: „6. põlvkonna S-seerias on kombineeritud vorm ja funktsioon kaasaegses agressiivses vormikeeles, mis annab edasi S-seeria jõudu. Kapoti sujuv kalle tagab erakordse ettepoole nähtavuse. Esimesena oma tööstusharus on S-seerial täielikult integreeritud valgustus, mille hulka kuuluvad LED lähi/kaugtuled, LED päevatuled ja eesmised LED lähitöötuled. See tagab erakordselt kõrgetasemelise valgusvõimsuse ja annab S-seeriale selgelt eristuva ilme.” Traktoril on nüüd kokku 16 töötuld, mis on kõik LED-tuled. Valtra 5. põlvkonna N-, T- ja Q-seeria kabiinide austajad oskavad hinnata S-seeria tuttavat ergonoomilist kabiini, millesse pääseb eelmise põlvkonnaga võrreldes  laugema kaldega astmete kaudu.

Parem tõhusus ja jätkusuutlikkus koos täieliku nutipõllumajanduse tehnoloogiaga

Uus S-seeria pakub kogu tehnoloogiat, mida tänapäeva nutipõllumajanduselt võib oodata. Valtra SmartTurn automaatne põlluotsa pööramissüsteem täiendab autonoomset põllusõidukogemust nelja pöördeskeemiga – osavälja režiim, U-pööre, Y-pööre ja K-pööre, mis võimaldavad juhil põllul kõige tõhusamal viisil töötada.

„Meie tänane täppisviljeluse pakkumine rahuldab enamiku klientide vajadusi ja SmartTouch kasutajaliides muudab Valtra nutika põllumajandustehnoloogia turul kõige lihtsamaks. Tegeleme uute tehnoloogiliste funktsioonide arendamisega, mida Valtra kliendid saavad juba lähitulevikus kasutada”, märgib tooteturunduse spetsialist Johan Grotell. Näiteks Isobusil põhinev traktoritarvikute juhtimissüsteem (TIM) on planeeritud lisada S-seeriale 2025. aastal.

Valtra lubab, et S-seeria on üks nende kõige jätkusuutlikumaid traktoreid nii tootlikkuse kui ka põllumajandustootjate jätkusuutliku kasvu toetamise osas. Kaks kolmandikku Valtra traktorite komponentidest pärineb Soomest ja nende tehas töötab 100% taastuvenergial. S-seeria traktorites võib kasutada biodiislit ja tehasest väljumisel on neil paagis Neste My biodiisel. S-seeriaga kaasnev nutikas põllumajandustehnoloogia vähendab töö- ja ajakulu ning säästab kütust, muutes põllutöö tõhusamaks ja jätkusuutlikumaks.

Täielik kohandamine klientide vajadustele sobivaks Valtra Unlimited võimalustega

Valtra Unlimited kohandused on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks ja rohkem kui kolmandikul kõigist traktoritest, mis Valtra Suolahti tehasest väljuvad, on tehtud mingeid Unlimited kohandusi. Turunduse asepresident Mikko Lehikoinen selgitab, miks need on suure võimsusega masinate klientidele eriti kasulikud: „Suurfarmidel ja põllumajanduslikel töövõtjatel on vaja õigeid lahendusi, et täita tänapäevase nutipõllumajanduse ülesandeid võimalikult tõhusal viisil. Valtra Unlimited annab ainulaadse võimaluse pakkuda igale ettevõttele just seda, mida vajatakse, et teha põllutöid tõhusamalt, ergonoomilisemalt ja ohutumalt.”

Valtra Unlimited funktsioonid on saadaval kõikidele 6. põlvkonna S-seeria mudelitele. Uued S-seeria traktorid on saadaval koos Unlimited’i populaarse keskmäärdesüsteemiga (CLS) ja tipptasemel helisüsteemiga (millesse kuulub Apple CarPlay ja Android Auto). Lisaks on S-seerial populaarne Unlimited VIEW kaamerasüsteem. Selles innovatiivses süsteemis kasutatakse traktorile paigaldatud kaameraid, peeneraldusvõimega näidikut ja täiustatud masinõppe algoritme, mis võimaldavad tuvastada automaatselt traktori ees liikuvaid objekte ja hoiatada juhti, et parandada ohutust nii põllul kui ka teel.

S-seeria ülemaailmne turuletoomine

  1. põlvkonna S-seeria on esimene Valtra traktor, mis tuuakse turule ülemaailmselt. Seeriatootmine saab hoo sisse 2024. aasta teises kvartalis ja esimesi tarneid Euroopasse võib oodata suvel. Tarneid piirkondadesse, kus heitmestandardid on vähem rangelt reguleeritud, nagu näiteks Lõuna-Ameerika, on kavas alustada 2024. aasta teises pooles. Valtra esitleb S-seeriat põllul ja kliendiüritustel kogu maailmas alates 2023. aasta novembrist. Neile, kes ihkavad olla esimeste hulgas, kes uut S-seeriat lähedalt näevad, tutvustab Valtra 6. põlvkonna S-seeriat Agritechnica messil Hannoveris, Saksamaal, 12.-18. novembril. Valtra leiate boksist B39 hallis 20.

 

 

Valtra

Valtra Inc. arendab, toodab, turustab ja hooldab Valtra traktoreid, millest igaüks on projekteeritud spetsiaalselt individuaalsete klientide vajaduste rahuldamiseks. Mitmekülgsuse ja töökindluse poolest kuulsad Valtra traktorid on loodud taluma kõige raskemaid kliimatingimusi ning tagavad kõrgeima jõudluse taseme ka raskeimates töötingimustes. Valtra on AGCO ülemaailmne kaubamärk ja juhtiv traktoritootja Põhjamaades ning üks kõige populaarsemaid kaubamärke Ladina-Ameerikas.
www.valtra.com

 

AGCO
AGCO (NYSE:AGCO) on maailma juhtiv põllumajandusmasinate ja põllumajandusliku täppistehnika projekteerija, tootja ja turustaja. AGCO pakub klientidele lisaväärtust diferentseeritud tootevalikuga, millesse kuuluvad näiteks sellised tootemargid nagu Fendt®, GSI®, Massey Ferguson®, Precision Planting® ja Valtra®. Fuse® nutipõllumajanduse lahendustega AGCO täielik seadmete ja teenuste valik aitab põllumajandustootjatel jätkusuutlikult kogu maailma toita. AGCO on asutatud 1990. aastal, selle peakontor asub Duluthis, Georgia osariigis USA-s ning firma 2022. aasta netomüügikäive oli ligikaudu 12,7 miljardit dollarit. Täiendava teabe saamiseks külastage veebilehte www.AGCOcorp.com. Ettevõtte uudised, teabe ja sündmused leiate Twitterist: @AGCOCorp. Finantsuudiste lugemiseks Twitteris kasutage viidet #AGCOIR.